Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Huawei Temsilcilerini Saray’da Konuk Etti

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Huawei’den Jim Lu başkanlığındaki heyeti ağırladı.

Türkiye’nin Huawei ile Yenilikçi Bir Yol Haritası Çizme Görüşmesi

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Huawei heyetiyle gerçekleştirdiği görüşmede, Türkiye’nin bilgi ve iletişim teknolojileri (BİT) ile yeşil enerji sektörlerindeki potansiyelini, geleceğe dönük yol haritasını masaya yatırdı.

Görüşmede konuşan Oktay, Huawei’in 22 yıldır Türkiye’de faaliyet gösterdiğini ve ülkeye yaptığı yatırımların memnuniyet verici olduğunu belirtti.

Çinli yüksek teknoloji şirketlerinin Türkiye’ye yatırım yapmasının iyi bir örnek olduğunu vurgulayan Oktay, Huawei’e yatırımlarını artırması çağrısında bulundu.

Huawei Türkiye Genel Müdürü Kaya Shi, görüşmede şirketin Türkiye operasyonları, yerelleşme çalışmaları, çeşitlilik ve kapsayıcılık hedefleri, toplumsal katkıları hakkında bilgi verdi.

2002’de Türkiye pazarına giren Huawei’in ülkedeki ekibinin yüzde 96’sı Türk çalışanlardan oluşuyor. Şirket ayrıca Türkiye’de bir AR-GE merkezi, bir bulut veri merkezi ve eğitim merkezleri kurdu.

Huawei, Türkiye’deki genç yetenekleri yetiştirmek amacıyla Gelecek İçin Tohumlar ve Bilişim Akademisi gibi programlar yürütüyor.

6 Şubat 2023’teki depremin ardından Huawei, afet yardımı sağladı ve hasar gören ağları yeniden kurmak için yerel iş ortaklarıyla işbirliği yaptı.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.