Çin, WhatsApp ve Threads Uygulamalarını Yasakladı

Çin hükümetinin ulusal güvenlik endişelerini öne sürerek, Meta’nın sahip olduğu uçtan uca şifreli mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve Twitter benzeri metin tabanlı sosyal ağ uygulaması Threads’i App Store’dan kaldırdığı belirtiliyor. Apple,…

Çin hükümetinin ulusal güvenlik endişelerini öne sürerek, Meta’nın sahip olduğu uçtan uca şifreli mesajlaşma uygulaması WhatsApp ve Twitter benzeri metin tabanlı sosyal ağ uygulaması Threads’i App Store’dan kaldırdığı belirtiliyor. Apple, Çin Siber Uzay İdaresi’nin bu uygulamaların Çin mağazasından kaldırılması emrini aldığını açıkladı. Bu adım, Çin’in özellikle mesajlaşma uygulamalarından rahatsız olduğu gerçeğini yansıtıyor.

Signal Başkanı: “Signal Çin’de Erişime Engellendi”

Signal Başkanı Meredith Whittaker, Signal’ın Çin’de erişime engellendiğini ve ülkenin Büyük Güvenlik Duvarı tarafından engellendiğini belirtti. Çin’in bu hamlesinin, Amerika’da TikTok’un kaldırılması için düzenlenen yasa tasarısına bir misilleme olarak yorumlanabileceği düşünülüyor.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.