Bitcoin’in Serbest Düşüşü: 59.000 Doların Altına Çöktü

Mt. Gox’un varlık dağıtımı belirsizliği, Bitcoin’i 59.000$’ın altına sürükledi.

Kripto Para Piyasası Düşüşte: Bitcoin ve Ethereum Değer Kaybediyor

Kripto para piyasası verilerini takip eden Coinmarketcap’e göre, küresel kripto para piyasasının değeri son 24 saatte %4,3 düşerek 2,16 trilyon dolara geriledi. Bu düşüşün başlıca nedeni olarak, 2014 yılında hacklenen Mt. Gox borsasındaki çalınan varlıkların sahiplerine iade edilmesi süreci gösteriliyor.

Mt. Gox borsasının yaklaşık 10 milyar dolar değerindeki kripto varlıklarını sahiplerine dağıtması bekleniyor ve bu varlıkların bir kısmının satışa çıkarılacağı öngörülüyor. Analistler, ABD başkanlık seçimlerine yönelik belirsizliklerin de kripto varlıklarda satış baskısı yarattığını belirtiyor.

En büyük kripto para birimi Bitcoin, son 24 saatte %4’e yakın düşüşle 58.510 dolara geriledi. Piyasa değeri bakımından ikinci sırada yer alan Ethereum ise %5 değer kaybederek 3.186 dolara indi.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.