Bakan Yumaklı: Cuma Günü Hayvancıların Hesapları Doluyor!

Tarım Bakanı Yumaklı: Hayvancılık destek ödemeleri (3,87 milyar TL) cuma günü üreticilere aktarılıyor.

Tarım ve Orman Bakanı Van’da

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Van ziyaretinde önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Yumaklı, hayvancılık destekleme ödemelerinin cuma günü üreticilerin hesaplarına yatırılacağını duyurdu. Ödemelerin kapsamında anaç koyun-keçi ve sürü yenileme destekleri gibi birçok başlık yer alıyor. Toplam tutar ise 3 milyar 870 milyon lira.

Yumaklı, Van’ın tarımsal potansiyelinin gelecekte daha verimli bir şekilde kullanılması için desteğin süreceğini vurguladı. Bakan, sulama alanında 23,5 milyar liralık yatırımla 173 tesis hizmete alındığını da belirtti.

Tarım arazilerinin kullanımı, tarımsal üretim planlaması ve tarım sayımı gibi sektörü etkileyen konularda da devrim niteliğinde düzenlemeler yapıldığını ifade eden Yumaklı, hayvancılık desteklerinin de yeniden revize edildiğini açıkladı.

Küçükbaş hayvancılığın başkenti olan Van’a özel müjdeler de veren Bakan, Çaldıran Çubuklu Barajı ve Sulaması Projesi’nin ihalesinin 2023 sonunda yapılacağını söyledi. Projenin tamamlanmasıyla 50 bin dekar arazi sulama alanına kavuşacak.

Yumaklı ayrıca Van merkez ve ilçelerinde 215 milyon liralık 11 taşkın koruma projesinin 2024 yatırım programına alındığını açıkladı.

Bakan Yumaklı’nın Van ziyaretinde Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, AK Parti Van Milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, AK Parti İl Başkanı Emre Güray, AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas ve MHP İl Başkanı Salih Güngöralp de hazır bulundu.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.