Bakan Bolat’tan İddialı Açıklama: “Hedeflerimize Yaklaştıkça Gazımızı Arttırıyoruz”

Yerli üretimle ihracatı artırarak, ithalatı ve cari açığı azaltma yolunda ilerliyoruz. Böylece kredi notumuzu yükseltiyoruz.

Türkiye’nin Kredi Notu Yükseltildi

Uuslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings’in Türkiye’nin kredi notunu yükseltmesiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Ticaret Bakanı Ömer Bolat, bu gelişmenin “ihracatı artırma, ithalatı azaltma ve cari açığı düşürme” hedeflerine daha da yaklaştıklarını gösterdiğini ifade etti.

Bakan Bolat, sosyal medya platformunda yaptığı paylaşımda, kredi notunun daha da yükselmesi için yerli ve milli ticaret sektörü ile birlikte çalışarak bu hedeflere ulaşmayı amaçladıklarını vurguladı.

“Ticaret diplomasimiz ile tüm dünyada Türkiye’nin küresel pazarda sesi olmaya devam edeceğiz.” diyen Bolat, bu gelişmenin Türkiye’nin ekonomik istikrarına katkı sağlayacağına inandığını belirtti.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.