BAE Enerji Bakanı: Türkiye’de Yatırım Fırsatları Mercek Altında

BAE Enerji Bakanı, Türkiye’nin ekonomik gücünü vurguladı ve enerjiden turizme birçok alanda yatırım fırsatlarını değerlendirdiklerini belirtti.

SPIEF’te BAE Bakanı, Türkiye ile İş Birliğini Öne Çıkardı

Türkiye’nin BAE için kıymetli bir ortak olduğunu vurgulayan BAE Enerji ve Altyapı Bakanı Suhail bin Muhammed Al Mazroui, “Türkiye ile ilişkilerimizin daha da güçleneceğine inanıyoruz” dedi.

Enerji sektörünün yanı sıra ulaşım alanında da Türkiye ile iş birliği hedeflediklerini belirten Al Mazroui, “Türkiye yenilenebilir enerjiye de açık ve biz bu alanda hatırı sayılır bir tecrübeye sahibiz” ifadelerini kullandı.

Türk ekonomisinin bölgesel ve küresel ölçekte önemli bir rol üstlendiğini söyleyen Al Mazroui, “Türkiye, güçlü ve önemli bir ekonomi” yorumunda bulundu.

BAE’nin yenilenebilir enerji alanında 40’tan fazla ülkede faaliyet gösterdiğine işaret eden Al Mazroui, “Bu nedenle yenilenebilir enerji projelerini Türkiye’de genişletmek ve Türk şirketlerle birlikte yatırım yapmak bizim için mantıklı bir adım” diye konuştu.

Türkiye’de enerjinin yanı sıra tarım, ulaşım, turizm ve diğer alanlarda da yatırım fırsatlarını değerlendirdiklerine değinen Al Mazroui, “Türkiye’nin Avrupa’yı doğal gaz ve altyapı projeleriyle birbirine bağlayabileceğine inanıyoruz” dedi.

Al Mazroui, “Bu konuda liderlerimiz arasında giderek artan bir fikir birliği olduğunu düşünüyorum” diyerek Türkiye’nin BAE için stratejik bir ortak olduğunu vurguladı. Bakan, “Hazar Denizi ve Azerbaycan’a yatırım yapıyoruz ve Türkiye ile bağlantı kuruyoruz. Bu nedenle Türkiye bizim için gerçek bir ortaktır” ifadelerini kullandı.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.