Azerbaycan ve Türkiye işbirliğini güçlendiriyor: Baykar, Azerbaycan Savunma Bakanlığı ile sözleşme imzaladı

Baykar ve Azerbaycan işbirliği süreci başlıyor!

Baykar ve Azerbaycan İşbirliği Anlaşması İmzaladı

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ve Azerbaycan Savunma Bakan Yardımcısı Aqil Qurbanov, “Ortak Araştırma, Geliştirme ve Üretime Yönelik İşbirliği Sözleşmesi”ni imzaladı.

İmza törenine Azerbaycan Savunma Bakanı Orgeneral Zakir Hasanov, Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve temsilciler katıldı.

Haluk Bayraktar, sosyal medya paylaşımında Azerbaycan Cumhuriyeti Savunma Bakanlığı ile geleceği şekillendiren önemli bir adım attıklarını ifade etti.

Bayraktar, anlaşmanın iki kardeş ülkenin güvenliği ve ilerlemesi için bir araya geldiklerini vurguladı.

“Bu sözleşme, teknolojik yeniliklerimizin ötesinde aramızdaki sağlam işbirliğinin ve karşılıklı güvenin bir göstergesidir. ‘Tek millet, iki devlet’ ilkesiyle büyüyen kardeşliğimiz, bu birlik duygusuyla daha da güçleniyor. Anlaşmanın ülkelerimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.”

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.