Artemis Halı’nın Halka Arzında Talep Toplama Yarın Başlıyor: Uzmanlar Büyük İlgi Bekliyor

Artemis Halı, yatırımcıların desteğiyle büyüyecek, ihracatını artıracak.

Artemis Halı AŞ’nin Halka Arz Süreci ve Gelecek Planları

Artemis Halı AŞ’nin halka arz süreci 27-28 Şubat tarihleri arasında talep toplamasıyla başlayacak. Halka arz, İnfo Yatırım Menkul Değerler AŞ aracılığıyla ARTMS.HE kodu ile gerçekleştirilecek.

Halka arz fiyatı pay başına 25,35 lira olarak belirlendi. Şirket, 20 milyon lira sermaye artırımı olarak paylarını satışa çıkaracak. Böylece şirketin yüzde 28,57’si halka açılmış olacak.

Artemis Halı AŞ Hakkında

Artemis Halı AŞ, 2012 yılında Gaziantep’te kuruldu. Şirket, Türkiye halı sektöründe Gaziantep’in lider konumunda bulunmaktadır.

Artemis Halı AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Batallı, şirketin kuruluş amacının markalaşmak olduğunu söyledi. Batallı, “Acme Holding olarak bu şirketi ilk kurarken markalaşma için kurmuştuk. Bizim bütün yatırımlarımız Türkiye’de Artemis’i iyi bilinen bir marka yapmaktı. Şu an Türkiye genelinde 1600 noktaya ulaşmış vaziyetteyiz ve perakende sektöründe de iyi bir konumdayız. Bunların yanında bizim ihracat rakamlarımız her geçen gün artıyor.” dedi.

Batallı, Artemis Halı olarak hiçbir zaman ucuz segmentteki ürünlere odaklanmadıklarını, katma değerli ve kaliteli ürünlere odaklandıklarını ve böyle devam ettiklerini ifade etti.

Halka Arzın Amacı

Batallı, halka arzın amacının daha kurumsal, ciddi, izlenilebilir, gözlemlenebilir bir şirket olmak olduğunu söyledi. Batallı, “Halka arz olmakta kurumsallık açısından çok önemli bir süreç. 27-28 Şubat’ta talep toplamalarımız olacak. Kamunun, halkın, yatırımcıların olduğu çok daha fazla ortaklı bir şirketiz. Onun için sorumluluklarımız buna göre olacak. Çalışmalarımız buna göre olacak. Bundan sonraki süreçte şirketin çok daha iyi noktalara geleceğine inanıyorum.” diye konuştu.

Halka Arzdan Elde Edilecek Gelir

Batallı, halka arzdan elde edecekleri gelirle Gaziantep’teki fabrikalarının üzerine çatı GES kuracaklarını ve ilave yatırımlar yapacaklarını bildirdi. Batallı, katma değerli ürünler yapmanın bir şirketin geleceğiyle alakalı çok daha verimli olacağına inandıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Sahaya girdiğiniz zaman orada rekabetteki fayda maliyet analizine baktığınızda da çok daha artılarınız oluyor. Artemis Halı’nın özelinde Türkiye halı ihracatında çok ciddi bir pazara sahip. Orta Doğu, Amerika ve Avrupa diye baktığınız zaman hatta Afrika ülkelerinde de pazar artmaya başladı. Hiçbir zaman için sadece ihracat veya sadece iç piyasa diye bakmadık. Hep hem ihracat hem iç piyasanın olacağı ürünlerimizin beğeniye sunulacağı bir pazar arayışımız oldu. Burada da istediğimiz noktalara getirdik.

Hep birlikte bu işi çok daha iyi yere getireceğimize inanıyoruz.”

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.