Arçelik’in Whirlpool Satın Alması Yeşil Işık Aldı

CMA, Arçelik-Whirlpool birleşimi onaylandı

CMA, Arçelik’in Whirlpool’un Avrupa Ev Aletleri Faaliyetlerini Satın Almasını Onayladı

Rekabet ve Piyasalar Kurumu (CMA), Arçelik’in Whirlpool’un Avrupa’daki ev aletleri faaliyetlerini satın almasıyla ilgili olarak başlattığı rekabet incelemesini tamamladı. İnceleme sonucunda, söz konusu satın almanın rekabet açısından sorun yaratmayacağı tespit edildi.

Arçelik ve Whirlpool, İngiltere’de çamaşır makinesi, kurutucu, bulaşık makinesi ve pişirme aleti gibi ev aletleri alanında en büyük tedarikçiler arasında yer alıyor. Mevcut rekabet koşullarına rağmen, satın almanın ardından şirketlerin hala diğer tedarikçilerle güçlü bir rekabet içinde kalması bekleniyor.

Bu nedenle CMA, Arçelik’in Whirlpool’un ev aletleri birimini satın alması için onay verdi.

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu da 24 Ekim’de yaptığı açıklamada, Whirlpool’un Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerindeki ev aletleri operasyonlarının Arçelik tarafından devralınmasını onayladığını duyurdu.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.