Ankara’da Üretim ve Üreticinin Yüzyılı Şöleni

Anadolu Ajansı muhabiri Mustafa Çalkaya’ya basın ödülü!

Üretim ve Üreticinin Yüzyılı Ödül Töreni Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Yılı Etkinlikleri Kapsamında Yapıldı

Ankara-Anadolu İzlenimleri Dergisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen “Üretim ve Üreticinin Yüzyılı Ödül Töreni”ne ev sahipliği yaptı.

Ankara’da bir otelde düzenlenen törende, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan, etkinliğe katılmanın mutluluğunu dile getirdi. Pandemi sürecinde doğal kaynakların öneminin anlaşıldığını vurgulayan Alpaslan, tarım, toprak ve su kaynaklarına daha fazla önem verilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, ödül törenine katılan paydaşların çalışmalarının ülkenin geleceği için önemli olduğunu vurguladı.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürü Hasan Gezginç, ülkede sürdürülebilir tarımın önemine değinerek, “Tarım sektörü büyüyor ve üreticilerimiz geleceğin teminatıdır” dedi.

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürü Metin Türker, Türkiye’nin tarımda dönüşüm eşiğinde olduğunu ve Bakanlık olarak üretim planlaması, sözleşmeli üretim ve kaynakların etkin kullanımı konusunda çalışmalar yaptıklarını dile getirdi.

Anadolu İzlenimleri Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Muhammet Oluklu, derginin 18. yılını kutladıklarını ve Türk tarımının sesi olmaya devam edeceklerini belirtti.

Konuşmaların ardından, tarım sektörüne katkı sağlayan kişilere çeşitli kategorilerde ödüller verildi. Anadolu Ajansı muhabiri Mustafa Çalkaya, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Alpaslan’dan basın ödülünü aldı.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.