Amasra Limanı’nda 898 Yolcuyla Sezonun İkinci Kruvaziyeri

Astoria Grande kruvaziyeri, Soçi’den Amasra’ya demir attı.

Amasra’ya Dev Kruvaziyer İndi

Bartın’ın turizm cenneti Amasra ilçesine, 898 yolcu ve 438 kişilik mürettebatı ile 193 metre uzunluğunda ve 30 metre genişliğindeki 11 katlı bir kruvaziyer yanaştı. Kaymakam Kadir Perçi, Belediye Başkanı Recai Çakır ve ilgililer, yolcuları karşıladı.

Gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra turistlere, liman çıkışında Amasra’yı tanıtan Rusça broşürler dağıtıldı. Ardından turistler, ilçenin tarihi ve turistik yerlerini keşfetmek üzere limandan ayrıldı.

Rehberler eşliğinde turistler, Amasra Müzesi, Çekiciler Çarşısı, Büyük Liman, Amasra Kalesi ve Kemere Köprüsü’nü ziyaret edecek.

İstanbul’dan Amasra’ya gelen bu sezonun ikinci kruvaziyerinin, akşam saatlerinde Samsun’a hareket edeceği bilgisi verildi.

Geçtiğimiz yıl Amasra’ya kruvaziyer seferleriyle 16.974 Rus turistin geldiği bildirildi.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.