Almanya ve Türkiye, Ekonomik Sahada İşbirliğini Derinleştirmek İçin Bir Araya Geliyor

4 Mayıs’ta Düsseldorf’ta düzenlenecek Türk-Alman Ekonomi Günü, Türkiye ve Almanya’nın ekonomik fırsatları keşfedeceği bir platform olacak.

8. Türk-Alman Ekonomi Günü: Önemli Konuşmacıların Katılımı

8. Türk-Alman Ekonomi Günü, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Almanya Maliye Bakanı Christian Lindner’in katılımıyla düzenlenecek.

Etkinlik, Türkiye, Almanya ve Avrupa’dan iş dünyası ve siyasetçilerin katılımıyla gerçekleşecek. Konuşmacılar, iki ülke arasındaki ekonomik fırsatları, yeşil enerjinin geleceğini, yapay zekanın ilerlemesini, sosyal sorumluluk ve ekonomideki gelişmeleri ele alacaklar.

Şimşek ve Lindner’in açılış konuşmalarını yapmaları beklenirken, etkinliğe siyasetçiler, kamu kurumu yetkilileri, özel sektör temsilcileri ve uzmanların katılımı öngörülüyor.

Ayrıca Kuzey Ren Vestfalya Başbakanı Hendrik Wüst, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Alman Hür Demokrat Partisi Genel Sekreteri Bijan Djir-Sarai, Alman Hristiyan Demokrat Birlik Partisinden eski Federal Sağlık Bakanı Jens Spahn ve Düsseldorf Belediye Başkanı Stephan Keller de etkinliğe katılacaklar.

Etkinlik kapsamında işbirliği görüşmeleri yapılması ve sosyal ekonomi konusunun ele alınması planlanıyor.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.