Akaryakıt Fiyatlarına Zam Yapıldı

Türkiye genelinde akaryakıt fiyatlarına yapılan zam sonrası, benzin ve motorin litre fiyatlarında artışlar yaşandı

Benzin ve motorine yapılan zamla birlikte pompa fiyatlarına yansıyan fiyatlar arttı. Benzin grubunda litre başına 1 lira 53 kuruş, motorin grubunda ise 1 lira 10 kuruşluk zam gerçekleşti. Bu zam, akaryakıt fiyatlarında artışa neden oldu.

Yeni fiyatlarla birlikte İstanbul Anadolu Yakası’nda benzin litre fiyatı 41,96 liradan, Avrupa Yakası’nda ise 42,06 liradan satılırken, motorin litre fiyatı ise 41,82 liraya yükseldi.

Benzinin litresi ortalama 4,06 liradan satılıyor.

Türkiye’deki benzin ve motorin fiyatları hesaplanırken, gümrüksüz rafineri fiyatına ÖTV ve EPDK payı eklenerek KDV hariç rafineri satış fiyatı bulunuyor. Bu zam sonrası fiyatlarla birlikte, akaryakıt tüketimi üzerinde etkiler gözlemlenebilir.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.