adesso Türkiye Eski Hedefini İkiye Katladı: 2024’te 1 Milyar Lira Gelir Hedefi

Adesso Türkiye’de yenilikçiliği kucaklayarak, teknolojinin yanı sıra iş yapış biçimini de dönüştürüyoruz.

adesso Türkiye: 1 Milyar TL Gelir Hedefi ile AR-GE’ye Odaklanıyor

Teknoloji devi adesso Türkiye, son beş yılda AR-GE yatırımlarını yaklaşık 25 kat artırarak önemli bir başarıya imza attı. Bu yatırımların sonucunda 2024 yıl sonu gelir hedefini 1 milyar TL’ye çıkardı.

Başarılı Yazılım Projeleri

adesso Türkiye, Türkiye ve dünyada geliştirilen yenilikçi yazılım projeleriyle öne çıkıyor. Büyük şehirlerden küçük ilçelere kadar 520’den fazla çalışanı ve 40’tan fazla ilde faaliyet gösteriyor.

İhracatta Rekor Büyüme

Son beş yılda ihracat oranını %1600 oranında arttırarak hızlı bir büyüme yakalayan adesso Türkiye, gelirinin %55’ini yazılım ihracatından elde ediyor.

adesso Türkiye Eski Hedefini İkiye Katladı: 2024'te 1 Milyar Lira Gelir Hedefi
adesso Türkiye Eski Hedefini İkiye Katladı: 2024’te 1 Milyar Lira Gelir Hedefi

Mühendislik Gücü ve Öncü Rol

1 milyar TL gelir hedefiyle Türkiye’nin mühendislik gücünü ve yazılım sektöründeki öncü potansiyelini ortaya koyan adesso Türkiye, 2020’den 2023’e kadar gelirini 7 kat artırarak 603 milyon TL’ye ulaştırdığını bildirdi.

Küresel Yaygınlık

ABD, Almanya, Hollanda ve daha birçok ülkede yüzlerce projeyi üstlenen adesso Türkiye, yüksek kalite standartlarını ve hedeflenen zamanlamaları tutturarak global varlığını güçlendirdi.

Müşteri Odaklı Çözümler

adesso Türkiye, geliştirdiği yazılımlarla finans, otomotiv, sigorta, enerji ve üretim alanlarında en çok değer kattığını açıkladı. 46 müşterisine hizmet veren şirket, müşterinin ihtiyaçlarına göre çözümler sunarak dijital dönüşümü ve teknoloji entegrasyonunu destekliyor.

AR-GE Yatırımları ve Global Markalar

adesso Türkiye, son beş yılda AR-GE harcamalarını 5 kat artırarak 2022 yılında yaklaşık 147,5 milyon TL yatırım gerçekleştirdi. Bu yatırımlar sayesinde BMW Group, ING, Citibank, Deutsche Bank ve PepsiCo Türkiye gibi global markalar tarafından tercih edilen bir şirket haline geldi.

Mercedes-Benz ile İş Birliği

Özellikle otomotiv sektöründe önemli iş birliklerine imza atan adesso Türkiye, Mercedes-Benz’in dünya çapındaki üretim tesislerine kritik yazılım hizmetleri sağlıyor.

Sektörel Yeniliklerin Lideri

adesso Türkiye, yapay zeka alanındaki önemi ve teknolojik gelişmeleri takip ederek projelerine entegre ediyor. Sektörel yeniliklere liderlik ederek teknolojiyi yeniden şekillendiriyor.

İnsan Odaklı Kültür

adesso Türkiye CEO’su Burak Barı, 11 yıllık başarı hikayelerinin temelinde insanı merkeze alan esnek ve yenilikçi bir yapı bulunduğunu vurguladı. “Bizler sadece teknolojiye değil, aynı zamanda iş yapma şeklimizi yenilikçi ve çevik tutmaya odaklanıyoruz” dedi.

Sürekli Başarı

adesso Türkiye’nin sürdürülebilir başarısının sırrının ortak bir kültürü paylaşan ve iş birliğinden keyif alan ekip arkadaşları olduğuna değinen Barı, “Almanya merkez ofisimizden aldığımız destek ve edindiğimiz deneyimlerle sektördeki farkımızı ortaya koymaya devam edeceğiz” diye ekledi.

Finanstek, finans dünyasındaki güncel gelişmeleri okuyucularına sunarken, yatırım tavsiyesi olmadığını belirtip, sağlanan bilgilerin kendi araştırmalarıyla değerlendirilmesi gerektiğini vurgular; sitedeki bilgilerden kaynaklanan zararlardan sorumlu tutulamaz ve okuyucuların herhangi bir finansal işlem yapmadan önce kendi risk analizlerini yapmalarını önerir.